Z HISTORIE MOBILNÍCH DOMŮ
Mobilní domky jsou velmi rozšířené ve Velké Británii a Nizozemí, především k účelu rekreace a sezónního bydlení. Do České Republiky se začaly mobilheimy dovážet před 10 lety a od té doby se trh neustále vyvíjí. V současnosti se stává pro českého zákazníka výhodnější pořízení nového mobilního domu české provenience.

ČESKÝ MOBILNÍ DŮM
Originální česká výroba mobilních domků čerpá jak z tradiční technologie, známé ve Velké Británii nebo Nizozemí, s vysokým podílem ruční práce (manufakturní výroba) a s použitím osvědčených materiálů, tak také přihlíží k místním zvyklostem a potřebám, zejména k rozdílnému klimatu.

INOVAČNÍ PRVKY V MOBILNÍCH DOMECH
Vnitřní omítky namísto těžkých a křehkých SDK desek, vnější omítky a lehká zateplená fasáda. Variabilní výška stropu a sklon střechy,snadná přepravitelnost bez nutnosti použití jeřábu a těžké techniky. Faktická mobilita.

CO JE SPRÁVNĚ?
Dle normy EN ČSN se jedná o MOBILNÍ DOMOVY Nejhledanější výrazem při vyhledávání na internetu jsou MOBILNÍ DOMY. Nejhojněji používaný výraz pro použité domky je MOBILHEIM. Ve Velké Británii je nejznámější výraz HOLIDAY HOME. V Nizozemsku vedle německého mobilheimu také STACARAVAN V USA mimo jiné také TRAILER. My používáme velmi pěkný termín MOBILNÍ DOMEK.