Mobilní dům a ventilační systém AREA Komfort

Při dnešním trendu utěsněných a úsporných domů přirozená výměna vzduchu již zdaleka nepostačuje. Důsledkem je velká zátěž oxidem uhličitým a vyšší relativní vlhkost vzduchu. To je příčinou pocitu  únavy a špatné regenerace během spánku, ale také možné tvorby plísní v novostavbách, tedy i v mobilních domech.

Sprchováním, mytím, vařením, sušením prádla a dýcháním uvolňuje průměrná domácnost  formou páry až 12 litrů vody denně. Pokud tato vlhkost v domě zůstává, vede jednoznačně ke zhoršení životního prostředí. Řízené větrání systémem AERA Komfort toto nebezpečí eliminuje.  Tento systém ve vašem mobilním domku automaticky zajistí správné množství čerstvého vzduchu na správném místě.

Tímto způsobem se zabezpečí ideální poměr mezi potřebnou výměnou vzduchu a ekonomickými náklady. Mobilní dům má při použití systému  AERA Komfort nižší tepelné ztráty větráním ve srovnání s větráním okny až o 35%. AERA Komfort je systém větrání s automatickou regulací, který sestává z jednoho svislého vedení s prostupem střechou, jedné ventilační jednotky (ventilátor, zvuková izolace), vlhkostně řízených elementů přiváděného (obvodové stěny) a odváděného (šachta) vzduchu.

Systém sám pozná, jaká je potřeba čerstvého vzduchu. Množství čerstvého vzduchu, které je pro danou místnost potřebné, vychází z hodnoty relativní vlhkosti uvnitř mobilního domu, která se mění v závislosti na počtu osob a jejich aktivitě. Systém automaticky reaguje na změny vlhkosti. To znamená, že uživatel domku má přímo tam, kde se nachází, správné množství vzduchu, které skutečně potřebuje. Vysoká vlhkost, která po delším období vede k četným hygienickým nebo stavebním problémům, je díky systému AERA Komfort eliminována, protože je v reálném čase a odvedena vně objektu. Mobilní dům z naší produkce vám na přání tímto certifikovaným systémem vybavíme.

1. Element přiváděného vzduchu s tepelně a zvukově izolovaným průchodem stěnou a vlhkostním senzorem.

2. Element odváděného vzduch.

3. Šachta AERA z tvárnic.

4. Ukončení šachty.

5. Větrací jednotka s ventilátorem.

6. Flexibilní připojení a průchod krytinou.

7. Vyústění nad střechu

Naše další aktuality

 • ZMĚNA CENÍKU OD 1. 5. 2021 – MOBILNIDOMKY.CZ

  Zveřejněno: 30. 4. 2021
 • I my jsme pomáhali

  Zveřejněno: 25. 5. 2020
 • Covid-19 a provoz naší kanceláře MobilníDomky.cz

  Zveřejněno: 8. 4. 2020
 • Jeden z dalších dokončených mobilních domků DE LUXE

  Zveřejněno: 19. 6. 2019

Zavolejte nám nebo nám napište