Zeptali jsme se našich zákaznic, jak jsou spokojeny s tepelným komfortem u mobilního domu během zimních měsíců a v období, kdy rtuť teploměru klesala až k –20 stupňům C.

Jako první jsme oslovili paní Danu D. z Chomutova, která obývá mobilní dům o velikosti 44 metrů s menší verandou, domek má dodatečné zateplení 10 cm polystyrenem, vnější obklad z plastových palubek Plastivan, plastová okna s izolačním dvojsklem a je vytápěný přímotopnými panely o celkovém příkonu 4000W :

„Tepelná pohoda je nesrovnatelná s jakýmkoliv typem zděné budovy, ve kterých jsem bydlela dříve. Skoro nikdy netopím na plný výkon, a ani při častém větrání nedochází k prochladnutí mobilního domu. Teplo a pohoda je ve všech prostorách domku, a to i při velmi nízkých venkovních teplotách. Pokud jsem méně vařila, tak vnitřní vlhkost mnohdy klesla až na 50%. Měsíčně zaplatím celkově za elektřinu 2600 Kč. Bydlení v mobilním domu mohu doporučit, sama jsem měla před první zimou velké obavy, ale teď už vím, že byly opravdu zbytečné.“

Další zákaznicí, která byla ochotná se s námi podělit o svoje dojmy z bydlení v mobilním domu české provenience, je paní Radka K. z Mostu, která bydlí v mobilním domku o velikosti 52 m2 ve tvaru L. Domek je opatřen zateplenou fasádou (10 cm polystyren), má plastová okna s dvojskly a je vytápěný přímotopnými panely 1x 2000W, 2x 1000W a 1x500W :

„ V mobilním domku bydlím s malou dcerou, přes den býváme doma málo, tak topení je většinou na minimum. Večer topíme více, někdy i na maximum, ale výhodou je, že v domku je teplo za velmi krátkou dobu, takže po jedné hodině intenzivního topení už můžeme panely ubrat na poloviční výkon, a později v noci na hodinu až dvě vypnout.

Mobilní dům si teplo udrží. I když jsou větší mrazy, vlastnosti mobilního domu se nemění. Uvažuji ještě o pořízení krbových kamen, kvůli tepelné pohodě i nějaké úspoře.Mám sjednaný tarif D45 a sjednány zálohy ve výši 3.300 za měsíc. Jsem ráda, že jsem si vybrala tento způsob bydlení a jsem velmi mile překvapena tepelnými vlastnostmi mobilního domu.“


Naše další aktuality

 • ZMĚNA CENÍKU OD 1. 5. 2021 – MOBILNIDOMKY.CZ

  Zveřejněno: 30. 4. 2021
 • I my jsme pomáhali

  Zveřejněno: 25. 5. 2020
 • Covid-19 a provoz naší kanceláře MobilníDomky.cz

  Zveřejněno: 8. 4. 2020
 • Jeden z dalších dokončených mobilních domků DE LUXE

  Zveřejněno: 19. 6. 2019

Zavolejte nám nebo nám napište