Co je to mobilní domek?

Plnohodnotná náhrada bydlení (sociální, dočasné, rekreační). Vybavení mobilních domků splňuje náročná kritéria , přitom ale plní požárně-bezpečnostní normu EN 1647. Mobilní domek má svůj podvozek a kola, jeho mobilita tedy není jen frází, tak jak tomu bývá například u kontejnerových buněk. Dřevěná masivní konstrukce a sedlová střecha s okapy zajišťuje minimální životnost domku 30 let.
Exteriér- Venkovní obložení se provádí nejčastěji plastovým obkladem-snadná údržba a dlouhá životnost, nebo zateplenou fasádou. Okna a vstupní dveře jsou z plastových profilů, s dvojitým zasklením standardních parametrů a tepelně-izolačních vlastností. České mobilní domky jsou většinou vyrobeny a zatepleny tak, aby se daly využívat celoročně.

Interiér mobilních domů- Vnitřní stěny a stropy . Standardní variantou je omítka a vymalování libovolnou barvou. K základnímu vybavení patří koupelna, osazená sprchovým koutem, standardním splachovacím WC a umyvadlem. Podlahovou krytinu tvoří PVC, nebo plovoucí laminátová podlaha. Interiérové dveře se dodávají v osmi dekorech , s obložkovými zárubněmi.

Vytápění a ohřev vody- Mobilní dům je standardně vytápěn přímotopnými panely. K ohřevu vody slouží bojler, nebo průtokový ohřívač. Variantami vytápění jsou např. krbová kamna, ústřední topení nebo podlahové vytápění. V některých lokalitách je vhodnější použít k vytápění a ohřevu vody spotřebiče na Propan-Butan.
Inženýrské sítě. Mobilní domek je standardně vybaven rozvodem elektřiny, osazen zásuvkami, vypínači a osvětlovacími tělesy a je přiložena výchozí revizní zpráva. Součástí rozvodů jsou také slaboproudé rozvody pro TV, satelit, telefon či PC. Mobilní dům je dále opatřen rozvody teplé a studené vody a rozvody odpadů. Všechny sítě jsou vyvedeny pod podlahu mobilního domku a připraveny k napojení na pevné, či pohyblivé přípojky.

Mobilní domek, mobilní dům či mobilheim v českém prostředí – Většinu nabídky u nás tvoří použité (sezónní) domky z Velké Británie, které mají za sebou minimálně desetiletí v kempu. Tamní předpisy totiž ukládají provozovatelům kempů po 10 letech jejich obnovu. Tyto domky se pak mnohdy i zdarma (za odvoz) distribuují na kontinent, zejména do Holandska a dále na východ. Největší část z ceny takovéhoto domku u nás tedy zákonitě tvoří doprava. Ve Velké Británii naleznete nejvíce firem, zabývajících se po dlouhá léta jejich výrobou. Loga těchto firem jsou u nás často neoprávněně a bez autorizace využívána některými firmami na webových stránkách k propagaci prodeje. Takovéto firmy většinou vlastní pouze pár použitých domků a použitím těchto log na webu se snaží vyvolat v zákazníkovi pocit solidní a jisté firmy. Nejen z těchto důvodů se český zákazník začíná přiklánět k domkům tuzemské produkce. Na české scéně se vyskytuje několik výrobců, nabídka je velmi obdobná, cenové rozpětí 12.000-17.000 Kč za 1 m2 plochy. Velmi podstatnou roli v této oblasti hraje také poradenství a orientace v legislativě. Solidní výrobce, či prodejce by měl toto zcela jistě zahrnout do servisu, který je součástí prodeje.

Naše další aktuality

 • ZMĚNA CENÍKU OD 1. 5. 2021 – MOBILNIDOMKY.CZ

  Zveřejněno: 30. 4. 2021
 • I my jsme pomáhali

  Zveřejněno: 25. 5. 2020
 • Covid-19 a provoz naší kanceláře MobilníDomky.cz

  Zveřejněno: 8. 4. 2020
 • Jeden z dalších dokončených mobilních domků DE LUXE

  Zveřejněno: 19. 6. 2019

Zavolejte nám nebo nám napište