1. Mezi hlavní výhody nových celoročních mobilních domů patří např. výška stropu 250 cm, variabilní uspořádání příček, atypické rozměry, typy a sklony střech, různé druhy střešních krytin, různé typy vytápění včetně podlahového, klimatizace či krbových kamen s výměníkem a normalizovaná elektroinstalace.Naše nové mobilní domy splňují, vedle požárně-bezpečnostní normy EN ČSN 1647, také požadavky pro stavby, ve smyslu § 156 Stavebního zákona.

2. Rozvody vody a případně topení u použitých dovozových mobilheimů nevyhovují v našich podmínkách pro bydlení a zimní užívání. U nových mobilních domů české výroby jsou tyto rozvody připraveny pro celoroční provoz. Také spotřebiče na Propan-Butan odpovídají ostrovním zvyklostem a normám. Neznamená to, že je zde nesmíte používat, ale náhradní díly si budete muset nechat dovézt z Anglie. Předělání zásuvek a světel je ve většině případů taktéž nutností, solidní prodejce to udělá za vás.

3. Vnitřní dispozice nových mobilních domků jsou totožné s domem klasickým, tzn. velikosti dveří, obytných místností, klasického WC, sprchového koutu. Žádné miniaturní ložnice a koupelny s WC, kde se jen těžko otočíte. Omítka na vnitřních stěnách je také jedním z inovačních prvků u nových českých mobilních domků.

4. České nové mobilní domy mají životnost minimálně 30 let, v případě dobré údržby a pozdější repase 50 a více let.

5. České mobilní domy mají výrazně pevnější a masivnější podvozky. Jejich provedení koresponduje s předpokládanou životností domku.

6. Konstrukční hranoly jsou u dovozových mobilních domů velmi slabé, rozhodně nelze bez dalšího zesílení z bezpečnostních důvodů uvažovat o úpravě a dodatečném zateplení, nové střeše a výměně oken. Takto „zrekonstruovaný“ mobilheim je časovanou bombou. Po nějaké době se slabá a stará konstrukce začne sesedat pod tíhou nově přidaných materiálů. Některé firmy přesto nabízejí na svých stránkách takovéto „zateplení“. Dobře si rozmyslete, do čeho chcete investovat svoje finance.. Ze starého sezónního mobilheimu nikdy neuděláte.nový a celoroční mobilní dům.

7. Použité mobilní domy mají za sebou minimálně 10 let v anglických kempech, většinou v přímořských oblastech, koroze podvozku bývá v pokročilém stadiu a většinou už nepomůže ani dodatečný nátěr antikorozní barvou.

8. Cenu použitých dovozových mobilních domů tvoří z velké části doprava, kterou samozřejmě zaplatíte vy. Hrubá cena dopravy z Anglie do Čech je u šíře 12“ (asi 3,65 metru) kolem 100 tisíc Kč. To znamená, že nejlevnější kategorie těchto domů je v Anglii k mání víceméně zdarma, resp. za odvoz. Předpisy v Anglii hovoří o tom, že mobilní domy v kempech se musí po 10 letech obnovovat. Životnost těchto domů je tedy 10-15 let a nikoliv 30 nebo dokonce 50, jak uvádějí někteří prodejci.

9. Cena rekonstrukce (zateplení) + cena použitého dovozového domku včetně nesmyslné dopravy se velmi blíží ceně mobilních domů české výroby, které jsou již celoroční a mají i vzhled a tvar domku. Doprava po Čechách pak tvoří pouze zlomek ceny. Nemluvě o záruce, servisu a poradenské činnosti.

10. Příklad kalkulace : Hezký použitý dovozový mobilheim o velikosti 3,65 x10 metrů ,12 let stáří, z Anglie, je na našem trhu včetně dopravy přibližně za 280.000,-Kč. Zateplení stěn + obklad, zateplení podlahy, plastová okna s dvojsklem, krovy a střecha, nové rozvody vody , atd. přijde asi na částku 120.000,-Kč. Nový celoroční mobilní dům české výroby o velikosti 4×9 metrů lze pořídit již za 460.000 Kč. Bez problémů, se servisem a se zárukou 24 měsíců.

Naše další aktuality

 • ZMĚNA CENÍKU OD 1. 5. 2021 – MOBILNIDOMKY.CZ

  Zveřejněno: 30. 4. 2021
 • I my jsme pomáhali

  Zveřejněno: 25. 5. 2020
 • Covid-19 a provoz naší kanceláře MobilníDomky.cz

  Zveřejněno: 8. 4. 2020
 • Jeden z dalších dokončených mobilních domků DE LUXE

  Zveřejněno: 19. 6. 2019

Zavolejte nám nebo nám napište