Klient má při výběru z nabídky mobilních domů na našem území v podstatě tři možnosti.

 

Pokud chce domek řekněme pouze na léto k vodě, postačí použitý, většinou vyrobený před 10 a více lety v Anglii. Takovýto domek nemá dostatečnou izolaci a jeho užití v zimě je v našem pásmu více, než problematické. Poslední dobou se na mě obrací poměrně dost klientů s dotazy na náhradní díly k těmto mobilním domkům, zejména k oknům (těsnění atd..) a dále k plynovým spotřebičům. Veškeré tyto díly se u nás nedají koupit, ale musí se objednat v Anglii (www.arleigh.co.uk), u nás lze objednat přes www.mobilheimcentrum.cz , ale jedná se určitě o budoucí komplikaci, díly na starší mobilní domy už nemusí být v nabídce výše uvedeného   e-shopu.

 

Další variantou, kterou dnes na našem trhu nabízí několik dovozců, je dodatečné zateplení použitého dovozového mobilheimu, spojené s výměnou a instalací oken s dvojitým zasklením  a nové, většinou ocelové střešní krytiny. Tuto variantu označují někteří dovozci a prodejci, z mě neznámých důvodů, termínem „revitalizace“ (obnovení, oživení). Pokud si chcete takovýto domek pořídit, zvažte několik aspektů. Prvním z nich je váha takto upraveného domku, která se může navýšit  o  3–5  tun. Určitě je pak složitější přeprava a manipulace (zaparkování  a uložení domu na místo určení). Největší problém ale spatřuji při potřebě  budoucí přepravy domku (prodej, změna situace atd.). Tato přeprava, pokud vůbec bude technicky realizovatelná, vás bude stát nemalé prostředky, a to s velmi nejistým výsledkem a téměř vylučuje jeho následný prodej. Opravdu lze jen stěží odhadovat, jak se původní, stará a slabá konstrukce domku zachová. Pokud nedojde při zateplení k zesílení a úpravě konstrukce (domku i podvozku), zcela jistě se vám domek rozpadne. Případný kupující bude chtít vrátit zálohu a ještě zaplatíte za likvidaci vraku. Opravdu jedinou schůdnou variantou je nový plášť domu s okny a střechou, který nebude ukotven na starý domek, ale mimo něj (jakýsi domek na domku), zde se ale bude jednat s největší pravděpodobností  již o režim Stavebního zákona.

 

Třetí možností je mobilní dům nový. Pokud pominu nabídku zahraničních výrobců, kteří našim nemohou konkurovat co do ceny a síly zateplení, tak při prostudování nabídky českých firem zjistíte, že cena nebude o mnoho vyšší, než cena použitého a dodatečně zatepleného domku. Dům je vyroben z českých materiálů, má normalizované rozvody elektřiny, vody a odpadů, a je na něj poskytována záruka výrobce. Zvažte sami, jestli je lepší ušetřit peníze, bydlet ve starém domku s novou ulitou, anebo bydlet v klidu  v domku novém a mít jistotu záruky a bezproblémového servisu.

Naše další aktuality

 • ZMĚNA CENÍKU OD 1. 5. 2021 – MOBILNIDOMKY.CZ

  Zveřejněno: 30. 4. 2021
 • I my jsme pomáhali

  Zveřejněno: 25. 5. 2020
 • Covid-19 a provoz naší kanceláře MobilníDomky.cz

  Zveřejněno: 8. 4. 2020
 • Jeden z dalších dokončených mobilních domků DE LUXE

  Zveřejněno: 19. 6. 2019

Zavolejte nám nebo nám napište